МЕТОДИ І КОНСТРУКТОРИ

Методи в Java - це закінчена послідовність дій (інструкцій), спрямованих на вирішення окремого завдання. По суті, це функції (вони ж процедури, підпрограми) Тільки ці функції є членами класів і називаються методами.
Найперший метод із яким ви познайомились це - public static void main(String[] args) {}, та System.out.println().
З методом можна виконати три операції:
Оголосити - описати, що такий метод є, проте не розписувати його вміст;
Визначити - описати метод з його структурою(його тіло);
Викликати - запустити на виконання.
Оголошення методу складається з двох частин: заголовка методу і його тіла.
У заголовку методу вказуються його модифікатори, ім'я методу і в дужках його параметри (аргументи). Тіло методу розташовується між двома фігурними дужками і є блоком коду.

При оголошенні методів ви можете використовувати модифікатори доступу. До речі вони використовуються і при оголошенні змінних і при оголошенні класів.
Модифікатори доступу:
Всі члени класу в мові Java - поля і методи, мають таку властивість, як модифікатор доступу. У минулих темах ми вже використовували модифікатор public.
Модифікатори доступу дозволяють задати допустиму область видимості для членів класу, тобто контекст, в якому можна використовувати цю змінну або метод.

public: публічний, загальнодоступний клас або член класу. Поля і методи, оголошені з модифікатором public, доступні іншим класам з поточного пакету і з зовнішніх пакетів.

private: закритий клас або член класу, протилежність модифікатору public. Закритий клас або член класу доступний тільки з коду в тому ж класі.

protected: такий клас або член класу доступний з будь-якого місця в поточному класі або пакеті або в похідних класах, навіть якщо вони знаходяться в інших пакетах

Модифікатор за замовчуванням є public. Відсутність модифікатора у поля або методу класу передбачає застосування до нього модифікатора за замовчуванням. Такі поля або методи видно всіх класах в поточному пакеті.

Здавалося б, чому б не оголосити всі змінні і методи з модифікатором public? Однак використання різних модифікаторів гарантує, що дані не будуть змінені не належним чином. Подібне приховування даних називається інкапсуляціей.

Після оголошення програміст описує дії які буде виконувати метод.

Перед використанням методу його необхідно викликати. Існує два способи для виклику методу в Java, тобто метод здійснює повертає значення або не повертає значення.

Алгоритм виклику методу досить простий. Коли програма виконує метод, програмне керування передає виклик виконуваному методу, а після повертається назад.


Розглянемо на прикладі:
Статичні методи / властивості класів - це такі методи / властивості, до яких можна звернутися не створюючи об'єкт даного класу.

Слово void означає, що метод нічого не повертає (не віддає нічого при виклику). Якщо ви хочете, щоб при виклику метод щось і передавав/повертав деякі значення, тоді просто замініть слово void типом даних об'єкта або примітиву, який ви хочете отримувати. Потім просто додайте return плюс об'єкт того типу десь ближче до кінця коду методу.
Наприклад:

int vol(int height,int depth, int width){
             volume = height*depth*width;
             return volume;
            
       }
Методи можуть використовувати і не використовувати параметри.
Наприклад:
void vol(int heigh,int depth, int width){
             volume = height*depth*width;
       }

void vol(){
       height*depth*width;
       }

Передача параметрів дозволяє узагальнити метод. Такий метод може бути використаний у ряді декількох окремих ситуацій. Тут важливо розрізняти параметр та аргумент.
Параметр – це змінна визначена методом, яка приймає значення при виклику метода.
Аргумент – це значення, яке передається у метод при його виклику.

При виклику методів без параметрів потрібно для кожного об’єкта оголосити значення параметрів.

МЕТОД ЗАВЖДИ ВИКЛИКАЄТЬСЯ У ВІДНОШЕННІ ДО ПЕВНОГО ОБ’ЄКТА.

КОНСТРУКТОРИ
Конструктор класу є важливою складовою. Він визначає виконувані дії при створенні об’єктів класу. (Конструктор – це такий особливий метод класу, який викликається при створенні об’єкта класу.) Конструктор є важливою частиною всіх класів і володіє множиною різних атрибутів. Більшість класів явно визначає свої конструктори, але java може вставити його автоматично (не явно) за замовчанням.
Виклик конструктора починається автоматично після створення об’єкта (перед завершенням операції new). Тип конструктора – є тип самого класу. Саме конструктор ініціалізує внутрішній стан об’єкта. Завдяки цьому код програми має повністю пригодний для використання об’єкт.

Синтаксис конструктора.
Box () {}

Ім’я конструктора повинно співпадати із назвою класу. Крім того програміст не повинен вказувати ім’я повернутого значення.
При створенні об’єкта класу шукається клас об’єкта серед вже використаних у програмі класів. Якщо його немає, то він шукається серед усіх доступних програмі каталогах та бібліотеках. Після знаходження потрібного класу виконується створення – ініціалізація статичних полів класу.
СТАТИЧНЕ ПОЛЕ КЛАСУ – ІНІЦІАЛІЗУЄТЬСЯ ТІЛЬКИ ОДИН РАЗ.
Конструктор без параметрів не грає важливої ролі. Програмісти використовують конструктори із параметрами. Тому можна у дужках відобразити параметри:
Box (int d,int h, int w) {
             int depth = d;
             int width = w;
             int height = h;
       }
Але потрібно, щоб метод посилався на об’єкт, який його викликає. Для цього в java використовують this. Це слово використовується для посилань в середині будь-якого методу для посилань на поточний об’єкт. This можна використовувати будь-де для посилань на поточний об’єкт класу.

І тоді ви побачите очікуваний результат.

Поговоримо про головне.
Конструктор:
1. Це спеціальний метод класу.
• 2. Його ім'я збігається з ім'ям класу.
• 3. Конструктор не повертає ніякого значення.
• 4. Конструктор, як і будь-який інший метод, може мати параметри.
• 5. Конструктор без параметрів називається конструктором за замовчуванням (default constructor).
• 6. У класі може бути декілька конструкторів. У цьому випадку вони повинні мати різні набори параметрів.

• 7. Якщо в класі немає жодного конструктора, то генерується порожній конструктор за замовчуванням. Якщо в класі є хоча б один конструктор, то конструктор за замовчуванням не генерується



Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Матриці